Współpraca międzynarodowa

Umiędzynarodowienie usług prawniczych dla polskich klientów jest jednym z naszych wyróżników, na którego rozwój kładziemy ogromny nacisk.


Poczynając od 2004 roku, na zasadzie wyłączności na rynku polskim, jesteśmy członkiem międzynarodowego stowarzyszenia kancelarii prawniczych ASSOCIATION OF INDEPENDENT EUROPEAN LAWYERS (AIEL) z siedzibą w Londynie, działającego od 1991 roku.

 

Połączone siły wszystkich stowarzyszonych kancelarii (ponad 30) to przeszło 500 doskonale wykształconych i zorientowanych w lokalnych rynkach prawników. Dzięki naszym kontaktom ze związanymi z nami kancelariami w Unii Europejskiej, krajach ościennych, USA, Chinach, Argentynie, Izraelu, Australii i innych krajach zapewniamy obsługę za granicą przez prawników obeznanych z lokalnym rynkiem, działających w ramach lokalnych, niezależnych kancelarii prawniczych. Wartością stowarzyszenia i jego hasłem jest "Community of Lawyers for Community of Nations", co z jednej strony ma uosabiać zjednoczoną w ramach UE Europę, a z drugiej strony wskazywać, iż chociaż jesteśmy wspólnotą prawników, to każda kancelaria jest odrębną indywidualnością. Zdecydowaliśmy się nie budować jednej dużej firmy, ale stworzyć sieć wzajemnych relacji pomiędzy niezależnymi prawnikami, otwartą przede wszystkich na tych przedsiębiorców, dla których standardy i stawki oferowane przez międzynarodowe kancelarie sieciowe są nie do zaakceptowania.

 

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani transgraniczną obsługą przedsiębiorstwa, lub osoby fizycznej, doradzimy odpowiednią kancelarię prawną i zajmiemy się sprawami organizacyjnymi.


Nasi klienci, którzy zlecą nam obsługę prawną swoich interesów zagranicą, mają komfort obsługi w języku ojczystym i na miejscu w Polsce, jako że my zajmujemy się sprawami obrotu międzynarodowego i komunikacją z naszymi partnerami, a nasz klient nie marnuje na to swojego czasu.


Od 2008 roku jesteśmy również partnerami międzynarodowej spółki doradczej Kenton&Miles International Spa.


W latach 2007-2009 prowadziliśmy własne biuro konsultacyjne w Dublinie, którego celem było służenie pomocą Polakom przebywającym stale lub czasowo w Irlandii, jak również pomoc inwestorom irlandzkim w uzyskaniu wiedzy o prawie polskim i możliwościach inwestowania w naszym kraju. Biuro to, którego wspólnikami byli prawnicy irlandzcy i polscy działało pod nazwą KMB-Stuglik Solicitors, a na miejscu przebywali polskojęzyczni prawnicy. Obecnie działalność jest kontynuowana w Dublinie przez kancelarię Sheehan&Co Solicitors, zaś obsługa w języku polskim jest zapewniana przez naszą kancelarię.


Od 2010 roku, we współpracy z naszymi cypryjskimi partnerami, kancelarią Antonis Andreou&Co Advocates-Legal Consultants LLC, prowadzimy biuro w Larnace na Cyprze, które dostarcza naszym klientom rozwiązań prawno-podatkowych związanych z wykorzystaniem cypryjskiego systemu podatkowego.


Obecnie w skład zespołu doradczego naszej kancelarii oprócz prawników polskich wchodzą również prawnicy z Czech, Cypru i Słowacji.

 

Kontakt:


Aleksander Stuglik
Email: astuglik@twojakancelaria.com.pl
Tel.: +48 32 202 42 97

 

powrót