Prawo budowlane

Obsługując przedsiębiorców związanych z rynkiem inwestycji budowlanych, w tym sektora budownictwa drogowego, doradzamy zarówno przy konstruowaniu specyfikacji warunków zamówienia, tworzeniu umów o roboty budowlane, uwzględniając przy tym rozkład ryzyka prawnego i podatkowego związanego z realizacją projektów. Doradzamy przy kontraktach budowlanych w tym w postępowaniach o udzielenie zamówień publicznych, a także w postępowaniach administracyjnych z zakresu inwestycji budowlanych.

 

Pracujemy z podmiotami pełniącymi zarówno funkcje inwestorów, jak i generalnych wykonawców, czy dalszych podwykonawców.


Znamy specyfikę inwestycji budowlanych oraz relacje pomiędzy jego uczestnikami. Prowadzimy bieżącą obsługę prawną firm z sektora budowlanego, polegającą m.in. na opracowywaniu projektów umów o roboty budowlane w oparciu o zestaw procedur określających sposób przeprowadzania kontaktów budowlanych (FIDIC).


Reprezentujemy naszych klientów w licznych sporach wynikających z kontraktów budowlanych, w tym sporach z inwestorami oraz podwykonawcami. Doświadczenie zdobyte przy wielu inwestycjach pozwala nam skuteczniej prowadzić doraźną obsługę prawną.
Od wielu lat prowadzimy stałą obsługę prawną dla naszych klientów z branży budowlanej w tym podmioty krajowe i zagraniczne w tym międzynarodowe grupy kapitałowe.
 

 


Kontakt:

Krzysztof Żuradzki
Email: kzuradzki@twojakancelaria.com.pl
Tel.: +48 32 202 42 97
 

powrót