• Józef K. by tego nie wytrzymał: procesuję się od 30 lat

  Barbara Żuradzka – obsługiwała między innymi spółdzielnie, szpitale, jednostki budżetowe, spółki prawa handlowego. Specjalizuje się w prawie medycznym, sporach sądowych, prawie pracy.

  Dowiedz się więcej
 • Podatki są be?
  Napisz maila

  Agnieszka Plucińska – doradza w zakresie krajowego prawa podatkowego. Ma własne biuro rachunkowe.

  Dowiedz się więcej
 • Młody, ale z doświadczeniem

  Krzysztof Żuradzki – specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, w tym szczególnie polskich i zagranicznych spółek z sektora budownictwa, doradza również w zakresie transakcji związanych z nieruchomościami, w tym zbywanymi przez jednostki budżetowe.

  Dowiedz się więcej
 • Będąc sędzią nie sądziłem, że będę bronił oskarżonych

  Łukasz Jarski – adwokat, posiada uprawnienia do występowania przed Sądem Metropolitalnym Archidiecezji Katowickiej w sprawach m. in. dotyczącymi stwierdzania nieważności małżeństw.

  Dowiedz się więcej
 • Wszędzie, wszystko, bez mrugnięcia okiem

  Aleksander Stuglik – specjalizuje się w międzynarodowej optymalizacji podatkowej, międzynarodowym prawie gospodarczym i prawie własności intelektualnej. Czynny menedżer pracujący dla spółek polskich i zagranicznych.

  Dowiedz się więcej
 • Mądrej głowy włos nie trzyma

  Andrzej Babilas – prowadzi procesy sądowe, doradza w sprawach karnych i rodzinnych.

  Dowiedz się więcej

Historia

Kancelaria KBZ Żuradzka & Wspólnicy Adwokaci i Radcy Prawni Sp. K. działa na rynku od ponad 20 lat. Do roku 1999 funkcjonowała jako Biuro Obsługi Prawnej „IUS” S.C., potem w formie spółki komandytowej jako B. Żuradzka Kancelaria Prawna Sp.K., a od lipca 2011 pod obecną firmą. Założycielem spółki i jej mentorem pozostaje Mec. Barbara Żuradzka.

 

Od 2004 roku jesteśmy członkiem międzynarodowego stowarzyszenia kancelarii prawnych Association of Independent European Lawyers z siedzibą w Londynie. Jesteśmy również członkiem Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, współpracujemy również ze Słowacką Izbą Przemysłowo Handlową, Region w Żylinie.

 

W latach 2007-2009 prowadziliśmy własne biuro w Dublinie, które działało pod firmą KMB Stuglik Solicitors. Nasz zespół składa się obecnie z 5 wspólników (radca prawny, adwokaci i prawnik zagraniczny), a dodatkowo 8 prawników, w tym trzech prawników zagranicznych oraz pracowników biurowych w dwóch oddziałach na terenie Katowic, a także prawników i pracowników w biurach w Bratysławie, Larnace i Pradze. Mówimy po angielsku, grecku, słowacku, czesku, francusku, niemiecku oraz rosyjsku. Jesteśmy w stanie w każdej chwili powiększyć nasz zespół o współpracujących z nami niezależnych adwokatów i radców, oraz pracowników biurowych.

 

Zajmujemy się świadczeniem usług prawnych dla dużych, średnich i małych przedsiębiorców krajowych oraz zagranicznych rozwijających swój biznes w Polsce, w UE i krajach ościennych, a szczególnie na Cyprze, w Czechach, Słowacji, Hong-Kongu i Makau.

 

Jako jedna z niewielu polskich kancelarii prawnych oferujemy też zaawansowane usługi planowania podatkowego/offshore, świadcząc je z sukcesem na rynku polskim oraz międzynarodowym.

powrót