• Józef K. by tego nie wytrzymał: procesuję się od 30 lat

  Barbara Żuradzka – obsługiwała między innymi spółdzielnie, szpitale, jednostki budżetowe, spółki prawa handlowego. Specjalizuje się w prawie medycznym, sporach sądowych, prawie pracy.

  Dowiedz się więcej
 • Podatki są be?
  Napisz maila

  Agnieszka Plucińska – doradza w zakresie krajowego prawa podatkowego. Ma własne biuro rachunkowe.

  Dowiedz się więcej
 • Młody, ale z doświadczeniem

  Krzysztof Żuradzki – specjalizuje się w obsłudze prawnej przedsiębiorców, w tym szczególnie polskich i zagranicznych spółek z sektora budownictwa, doradza również w zakresie transakcji związanych z nieruchomościami, w tym zbywanymi przez jednostki budżetowe.

  Dowiedz się więcej
 • Będąc sędzią nie sądziłem, że będę bronił oskarżonych

  Łukasz Jarski – adwokat, posiada uprawnienia do występowania przed Sądem Metropolitalnym Archidiecezji Katowickiej w sprawach m. in. dotyczącymi stwierdzania nieważności małżeństw.

  Dowiedz się więcej
 • Wszędzie, wszystko, bez mrugnięcia okiem

  Aleksander Stuglik – specjalizuje się w międzynarodowej optymalizacji podatkowej, międzynarodowym prawie gospodarczym i prawie własności intelektualnej. Czynny menedżer pracujący dla spółek polskich i zagranicznych.

  Dowiedz się więcej
 • Mądrej głowy włos nie trzyma

  Andrzej Babilas – prowadzi procesy sądowe, doradza w sprawach karnych i rodzinnych.

  Dowiedz się więcej

Aleksander Stuglik

Wspólnik Zarządzający.

 

Ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i studia doktoranckie. Prawnik zagraniczny, posiada rejestrację w American Bar Association i Law Society of Ireland.

 

Od 1997 pracował dla z sektora IT, między innymi przy kontraktach na paszportyzację sieci TP S.A., następnie obsługiwał prywatnych przedsiębiorców z różnych branż, a także podmioty sektora samorządowego, pracując jednocześnie  jako asystent w szkołach wyższych i trener w polskich i zagranicznych firmach szkoleniowych. 

 

Od 2004 r, członek Association of Independent European Lawyers w Londynie, w roku 2011/12 prezydent tej organizacji. Blisko współpracuje z kolegami prawnikami z wielu krajów, odpowiadając za internacjonalizację działalności kancelarii. Wprowadzał na rynek polski inwestorów m.in. z Czech, Słowacji, Holandii, Węgier, Włoch, Argentyny i USA. Doradzał polskim przedsiębiorcom wchodzącym na rynki zagraniczne. W latach 2007-2009 prowadził wspólnie z irlandzką kancelarią KMB Solicitors w Dublinie kancelarię KMB-Stuglik Solicitors, nakierowaną na obsługę polskiej diaspory w Irlandii i inwestorów irlandzkich w Polsce.  Obecnie prowadzi projekty związane z zarządzaniem pracą prawników polskich, czeskich, cypryjskich i słowackich w ramach struktury Kancelarii.

 

Oprócz prawa własności intelektualnej, specjalizuje się w międzynarodowej optymalizacji podatkowej i niestandardowych rozwiązaniach związanych z ochroną majątku i kapitału. Wdraża skomplikowane ponadnarodowe struktury związane z rajami podatkowymi.

 

Napisał kilkadziesiąt artykułów i kilka książek z zakresu prawa autorskiego, gospodarczego, podatkowego i pracy. Czynny menedżer pracujący dla spółek polskich i zagranicznych, w tym czeskich i amerykańskich.  Członek Rady Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i jej prokurent. Partner zarządzający.

 

 

Kontakt:


Aleksander Stuglik
Email: astuglik@twojakancelaria.com.pl
Tel.: +48 32 202 42 97
 

powrót